امروز پنج شنبه, 27 دی 1397 - Thu 01 17 2019

منو

تصویب پنج بند دیگر از سیاست‌های کلی سلامت

در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی سلامت که از جلسه قبل شروع و کلیات آن به تصویب رسیده بود، پیگیری شد و پنج بند دیگر از این سیاست‌ها به تصویب رسید:

- ارتقای نظام انتخاب، ارزشیابی و تعلیم و تربیت اساتید، دانشجویان و مدیران و تحول در محیط های علمی و دانشگاهی، متناسب با ارزش‌های اسلامی، اخلاق پزشکی و آداب حرفه‌ای.

 - آگاه‌سازی مردم از حقوق و مسئولیت‌های اجتماعی خود و استفاده از ظرفیت‌ محیط‌های ارائه مراقبت‌های سلامت برای رشد معنویت و اخلاق اسلامی در جامعه.

همچنین مقرر شد تحقق رویکرد سلامت همه‌جانبه (جسمی، روحی، معنوی و اجتماعی) و انسان سالم در همه سیاست‌های کشور و پاسخگو بودن کلیه قوا و نهادهای کشور برای تأمین، حفظ و ارتقای عادلانه سلامت آحاد مردم با توجه به موارد ذیل محقق شود:

 - توجه و تأکید ویژه به ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها و آسیب‌ها در سیاست‌ها و قوانین، مقررات و برنامه‌ریزی‌های گوناگون اجرایی مربوطه و تهیه پیوست سلامت در طرح‌های کلان توسعه کشور.

 - اصلاح و تکمیل نظام پایش با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پاسخگویی به نیازهای بهداشتی و درمانی آحاد جامعه و صیانت از حقوق مردم و بیماران با مشارکت حقوقدانان متخصص در موضوع سلامت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشدمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید