امروز پنج شنبه, 27 دی 1397 - Thu 01 17 2019

منو

بیمار محوری و مدیریت منابع

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمار محوری و مدیریت منابع دو هدف عمده پزشک خانواده است.

به گزارش وب دا؛ دکتر محمد حسن طریقت منفرد در نشستی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اظهار داشت:

با اندکی اندیشه و تفکر به این نتیجه خواهیم رسید که راهی جز اجرای برنامه پزشک خانواده در جهت ساماندهی بهداشت و درمان کشور وجود ندارد.دکتر طریقت منفرد بیان داشت:

علت اصلی ظهور و طرح این برنامه در چند دهه گذشته این است که با پیشرفت های بشر در کلیه زمینه ها به خصوص در بخش پزشکی و به این علت که کلیه منابع نمی توانند در جهت رفع نیازهای حیاتی بشر مورد استفاده قرار بگیرند و هیچ کشوری به تنهایی قادر به تامین این منایع و رفع نیازهای بشری نیست، پس باید از امکانات، داده ها و منابع موجود با برنامه ریزی صحیح  به بهترین نحو ممکن در جهت رفع احتیاجات استفاده کرد.

وزیر بهداشت گفت: بیمار محوری از اصلی ترین اهداف برنامه پزشک خانواده است. بیمار می تواند در رابطه با احقاق حق خود در زمینه بهداشت و سلامت، با همراه داشتن یک کارت معتبر و با مراجعه به پزشک  حق خود را طلب کند و در این زمینه بین یک فرد فقیر و غنی هیچ تفاوتی وجود ندارد.

وی با بیان این مطلب که مدیریت منابع سلامت از دیگر اهداف پزشک خانواده است، افزود: ما این منابع را در اختیار پزشک که مسئول صیانت سلامت مردم است قرار داده و در کنار آن مشاوره و راهنمایی به پزشک ارائه خواهیم داد که همراه و در کنار مریض حرکت کند و مراقب باشد که جامعه در حد منابع برای سلامت هزینه کند.

 

اولویت برنامه های سلامت باید پیشگیری باشد

وزیر بهداشت ادامه داد: اگر برنامه به مرحله اجرا نرسد مردم وادار خواهند شد که هزینه های دیگری از سبد کالای خانواده خود کم کرده و در بخش درمان هزینه کنند که به دنبال آن از دریافت سایر خدمات محروم خواهند شد.وی با تاکید بر این نکته که اگر در پیشگیری سرمایه گذاری نکنیم هزینه های بیشتری در بخش درمان به ما تحمیل خواهد شد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشدمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید